Pierwsza gra w paintball – co warto wiedzieć?

Każdy paintballowy wypad jest na swój sposób niepowtarzalny, nawet jeśli jeździ się wciąż w to samo miejsce. Na placu boju zmieniają się bowiem uczestnicy, składy poszczególnych drużyn, strategie czy scenariusze gry. Można więc brać udział w walkach wielokrotnie, za każdym razem czerpiąc z nich przyjemność. Uczestniczenie pierwszy raz w tego typu rozgrywkach zwykle wiąże się jednak ze sporą ilością pytań. W naszym artykule odpowiadamy na te najczęstsze.

 

Co zabrać ze sobą na paintball?

Aby wziąć udział w meczu paintballa, nie trzeba kupować żadnego zaawansowanego sprzętu. Markery do strzelania kulkami z farbą dostaniesz od organizatora na miejscu rozgrywek. Ponadto otrzymasz specjalny mundur, który uchroni Cię przed otarciami oraz zabrudzeniem ciała czy własnych ubrań. Kombinezon zapewni Ci również lepszy kamuflaż.

Standardem jest zapewnianie graczom masek, chroniących oczy i resztę twarzy przed kulami. Nie trzeba więc kupować takiego wyposażenia samodzielnie. Dopiero pasjonaci paintballa, którzy wiedzą, że jeszcze wiele razy będą uczestniczyć w strzelaniu, zaopatrują się we własne maski.

Na początku przygody z paintballem, jak i później, najważniejsze jest natomiast posiadanie wygodnego obuwia. Mogą to być na przykład korki piłkarskie albo też buty trekkingowe. Chodzi o to, abyś nie ślizgał się na mokrej ziemi i miał zapewnione maksimum wygody. Jeżeli nie wybrałeś pakietu usług, w którym otrzymujesz rękawiczki, w ten element odzieży również warto się zaopatrzyć. Dzięki niemu broń nie będzie ślizgała Ci się w dłoniach. Najlepiej jest zabrać ze sobą ciemne rękawiczki, aby nie rzucały się one w oczy. Dodatkowo, jeśli zależy Ci na dodatkowej ochronie, możesz wziąć czapkę i chustę. Nie warto natomiast zakładać pod mundur grubych warstw odzieży, gdyż będą tylko krępować Twoje ruchy i wzmagać pocenie się.

 

Zachowanie podczas rozgrywek

Inną ważną kwestią jest odpowiednie zachowanie w czasie meczu. Przede wszystkim słuchaj uważnie wszystkich instrukcji, których udziela obsługa pola. Jeśli interesuje Cię paintball Wielkopolska jest świetnym rejonem do rozgrywek. Stosuj się jednak do sposobów postępowania, z którymi zostaniesz zapoznany. Dzięki temu gra będzie bezpieczna.

Warto również pamiętać o tym, że paintball to działania zespołowe, więc Twoim zadaniem jest dążenie do wspólnego celu, wraz z drużyną. Wyjątkiem są tylko deathmatche, w których każdy jest przeciwnikiem każdego.

 

Kto może wziąć udział w paintballu?

Jeśli chodzi o United Paintball Wielkopolska może być dumna z pełnych atrakcji miejsc gry, które udostępniamy graczom w różnym wieku i kondycji. Nasze pola w Poznaniu, Sławicy oraz Owińskach są bogate w przeszkody i dostępne nawet dla dzieci. Dla najmłodszych przygotowaliśmy specjalną ofertę, która jest świetnym pomysłem na przykład na imprezę urodzinową.

Paintball to rozrywka praktycznie dla każdego. Nie trzeba być wysportowanym ani nawet mieć swojej drużyny, gdyż organizowane są specjalne gry, podczas których możesz strzelać się z nowo poznanymi ludźmi. Organizujemy też mecze na wieczory kawalerskie, spotkania organizacyjne i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Szanowni Państwo,

od dnia 25 maja 2018 r. stosowane będzie unijne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, które ujednolici zasady przetwarzania danych osobowych w Unii Europerjskiej. W związku z tym, uprzejmie informujemy:

 • Administratorem podanych danych osobowych jest Mrucon Group Sp. z o.o. z siedzibą w Luboniu, ul. Krótka 8, 62-030 Luboń, która jest właścicielem marki United Paintball
 • Dane osobowe będą przetwarzane w przez okres maksymalnie 3-ech lat (dane służące do obsługi i realizacji zamówienia) oraz 6-ciu lat (informacje rozliczeniowe) od dnia uzyskania danych.
 • Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego – Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.
 • Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo żądania dostępu do danych osobowych dotyczących swojej osoby, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe są przetwarzane na podstawie art. 6 pkt. 1 lit b) i c) RODO
 • Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Powyższe nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie wyrażonej zgody przed jej cofnięciem.
 • Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie stosownych przepisów prawa / dane będą udostępniane wskazanych niżej podmiotom:
  MruCon Group Sp. z o.o., EventForYou Sp z o.o., MruCon Events Sp. z o.o., TaxCoach Sp. z o.o., ERP-a Sp. z o.o., Studio M Sp z o.o., MruCon Travel Sp. z o.o., MruCon Logistic Sp. z o.o., Event Catering Sp. z o.o. i inne podmioty kapitałowo lub osobowo powiązane z Zarządem lub Spółką.
 • Odbiorcami danych osobowych jest obsługujący Administratora hostingodawca i zewnętrzna obsługa księgowa.
 • Podanie przez osobę danych osobowych jest dobrowolne, ale stanowi warunek zawarcie umowy. Niepodanie tych danych uniemożliwi jej zawarcie.
 • Dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 • Dane osobowe będą przetwarzane przez Spółkę Mrucon Group Sp. z o.o. w celach marketingowych, tj. w zakresie przesyłania przez Administratora danych informacji o promocjach i ofertach na usługi marki United Paintball dostępnymi kanałami komunikacji, w szczególności w formie elektronicznej.
 • Dane osobowe będą przetwarzane w celu obsługi i realizacji zamówień oraz w celach rachunkowych i podatkowych.

Kontynuuj